TASARIM KORKULUK SİSTEMLERİ

En son güncellendiği tarih: Nis 2


Cesa Alüminyum olarak Alusteel markamız bünyesinde geliştirdiğimiz sistemlerimiz ile sektörde fark yaratmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun çözümleri şık tasarımlar ile projelendirerek, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamayı planlıyoruz. Her proje için en uygun çözümü sunmak için; uzman mimar, mühendis ve teknik personelimiz ile en işlevsel ve ekonomik çözümler ile daima yanınızdayız. Bu bağlamda geliştirdiğimiz serilerimiz şu şekildedir:


ALUSTEEL S-80 SERİSİ

Çok yönlü kullanımı ile fark yaratan Alusteel S80 serisi; dikmeli, dikmesiz, camlı ve çubuklu modellerini aynı aksan ile kullanım fırsatı sunmaktadır. Aynı aksanın kullanımı ekonomik anlamda tasarruf sağlarken, dışarıdan vidalama olmaması, birçok model ve renk seçeneği olması estetik bir görünüm sağlamaktadır.

3 metre ve altı uzunluktaki sistemler: 3 metre ve altı uzunluktaki sistemlerde dikmeler kullanılmadan aksanın kendi profili kullanılarak montaj çalışmaları yapılabilmektedir.

3 – 4,5 metre arasındaki uzunlukta sistemler: 3 metreden fazla uzunluktaki projelerde 4,5 metreye kadar dikmeler kullanılmadan çelik takviye sistemi ile monte edilebilmektedir. Serinin üst küpeştesine aksan boyunca yerleştirilen ST 52 çelik lama kullanılarak ve tüm statik hesaplamaların yapılması sayesinde sallanma esneme yapma ihtimali ortadan kaldırılarak, daha sağlam bir yapı şansı sunulmaktadır. Çelik takviyelerin duvar bağlantı ankrajı üst küpeştenin yuvasına bağlı bir şekilde sabitlenmesi bağlantı noktalarının karışık görünümünü engellerken, dikmesiz olması sayesinde bütün bir estetik görünüm sunmaktadır.

4,5 metre ve üstü uzunluktaki sistemler: 4,5 metre ve daha fazlasındaki sistemlerde her 2,5 – 3 metre (minimum 2,5 ve maximum 3 metre) uzunlukta bir dikme kullanılarak serinin bağlantısı oluşturulmaktadır. Dikmelerin aksana kattığı güç ile sınırsız uzunluktaki ürünleri güvenli bir şekilde monte edebilmekteyiz.

Resim 1: 3 metre ve altı uzunluktaki alüminyum korkuluk sistemi.


Resim 2: 4,5 metre uzunluğa kadar kullanılabilen çelik takviyeli sistem.


Resim 3: 4,5 metreden fazla uzunluktaki korkuluk sistemleri için geliştirilen dikmeli seri.

ALUSTEEL L-120 KONSOL BAĞLANTILI SİSTEM

Konsol bağlantılı sistemimiz üst ve alından kendi geliştirdiğimiz sabitleme sistemi kullanılarak aksesuarların karışık bir görünüm oluşturmasını engellemektedir. Sabitleme sistemimiz diğer firmalar gibi tek taraflı olmaması nedeniyle camdaki sallanma ve esneme ihtimalini statik hesaplamaları sonucunda ortadan kaldırmıştır. Camların derz noktalarından karşılıklı cıvataların çekiştirilmesi ile cam güvenli bir şekilde aksana sabitlenmiştir. Güvenli olmasının yanı sıra denizlik kullanımı gerektirmemesi nedeniyle ekstra 10 cm kullanım alanı sağlayarak ekonomik bir sistem olma fırsatı da sunmuştur. Vidalama sisteminin üzeri kapaklar ile kapatılarak estetik bir görünüm sağlama fırsatını da Alusteel L-120 serimizde bulabilirsiniz.

Uzunluk: İstediğiniz ölçülerde ürün alt bazası parça parça ya da bütün bir şekilde hazırlanabilmektedir.


Resim 4: Konsol bağlantılı sistemde kullanılan karşılıklı cıvata çekiştirme tekniği.


Resim 5: Alusteel L-120 sistemi konsol bağlantısı.

ALUSTEEL X-110 SERİSİ

Alusteel X-110 serisi üstten bağlantı yapılarak sağlam bir yapı oluştururken, bağlantı tekniğinin kapak sisteminin içerisinde kalması ile estetik bir görünüm fırsatı sunmaktadır. Camlar diğer firmalar gibi tek taraflı değil, derz noktalarından karşılıklı cıvataların çekiştirilmesi ile çift taraflı yapılarak cam güvenli bir şekilde aksana sabitlenmiştir. Tekniği ve tasarımı ile ekonomi, şık bir görünüm ve sağlamlığı bir arada sunmaktadır.

Uzunluk: İstediğiniz ölçülerde ürün alt bazası parça parça ya da bütün bir şekilde hazırlanabilmektedir.


Resim 6: Alusteel X-110 sistemi alt baza bağlantısı.

ALUSTEEL R-90 SERİSİ

Alusteel R-90 serisi diğer sistemlerde yaşanan problemler göz önüne alınarak hazırlanmış Alusteel R-90 serisi sağlamlığı estetik bir görünümle sunarken ekonomik bir seçenek olma fırsatı da sunmaktadır. Diğer sistemlerde yaşanan montaj ve görünüm ile ilgili problemler bu seri ile ortadan kaldırılmıştır. Çünkü parça parça değil bütün olarak uygulanan cam sıkıştırması açılı takozlarla cam ve takozun arasına sıkıştırma yaparak değil gizli civatalama sistemi ile alt takozun her iki tarafını çektirme yaparak camın sabitlenmesi sağlanır. Bu sayede montaj sırasında oluşan hizalarda kayma, terazisizlik ve alt bazanın çok kaba olması engellenmiş montaj yapan teknik personele büyük kolaylık sağlanmıştır.

Uzunluk: İstediğiniz ölçülerde ürün alt bazası bütün bir şekilde hazırlanabilmektedir.


Resim 7: Alusteel R-90 sistemi alt baza bağlantısı.

ALUSTEEL C-90 SERİSİ

Alusteel C-90 serisi alt bazasının zarif tasarımı sayesinde ince bir görünüm sağlamaktadır. Aynı zamanda parça parça ya da bütün olarak uygulanan cam sıkıştırması açılı takozlarla cam ve takozun arasına sıkıştırma yaparak değil gizli civatalama sistemi ile alt takozun her iki tarafını çektirme yaparak camın sabitlenmesi yoluyla sağlam bir tasarım olma özelliğini sağlamıştır. Bu sayede montaj sırasında oluşan hizalarda kayma, terazisizlik ve alt bazanın çok kaba olması engellenmiş montaj yapan teknik personele büyük kolaylık sağlanmıştır.

Uzunluk: İstediğiniz ölçülerde ürün alt bazası parça parça ya da bütün bir şekilde hazırlanabilmektedir.


Resim 8: Alusteel C-90 sistemi alt baza bağlantısı.

Tasarımlarımız ve uygulamalarımız ile ilgili bilgi paylaşımı için ofisimize davetlisiniz.

9 görüntüleme

© 2018 by Cesa Alüminyum.