Project no.2 : Kapı Pencere Sistemleri
Isı Yalıtımlı Pencere ve Kapı Sistemleri

Isı yalıtımlı profil. Bu tür profilini ısı yalıtımı yüksek standartlara göre yapılır ve pencere yapımında cam paketinde farklı kalınlığında cam kullanılmaktadır. Isı izolasyon malzemesi olarak genellikle etilen, propilen, naylon gibi malzeme çeşitleri kullanılır. Bu tür profilden pencere genellikle apartman, müstakil ev veya ofis gibi oturulur yerlerde kullanılmaktadır. Isı yalıtımını daha sağlam olması için izolasyon bandı da yer almaktadır.

Isı Yalıtımsız Pencere ve Kapı Sistemleri

Isı yalıtımı gerçekleşmeyen profil. Bu tür profil bir öncekinin tam zıddıdır. Genellikle fabrika, depo ve balkon gibi yerlerde kullanılmasından dolayı ısı yalıtımın yapılmasına gerek yoktur. Cam paketi de tek cam ile yapılır ve izolasyon bant kullanılmamaktadır. Aynı zamanda hırdavatı da biraz daha basit ve ucuzu kullanılmaktadır.

Sürme Pencere ve Kapı Sistemleri

Alüminyum ve Kapı ve pencerelerde farklı şekillerde kullanılan bir sistemdir. Kullanıldıkları yere ve mekana göre farklı çözümler üretilmektedir. Kullanılan Camın ve Alüminyum sürme sisteminin özlliklerine göre kolaylıklar sağlamaktadır.

Alüminyum Sürme sistemleri olarak iki gruba ayrılmaktadır. Isı yalıtımlı ve ısı Yalıtımsız olarak uygulanmaktadır. Alüminyum pencere ve Kapılarda kullanılan sürgü sistemleri kullanılan mekanlarda yer kazanmak amacı ile kullanılır. Günümüz mimarisinde yeni binalrda en çok tercih edilen sistemlerdir.

© 2018 by Cesa Alüminyum.

Cesa Alüminyum | Cam Pencere

Genellikle fabrika, depo ve balkon gibi yerlerde kullanılmasından dolayı ısı yalıtımın yapılmasına gerek yoktur.